Atgal skambutis
Užpildykite laukelį, kad sulauktumėte skambučio iš mūsų vadybininko.
Jūsų telefono numeris

Kokius mokesčius ir mokėjimus turėčiau mokėti?

  • Apmokėjimas už advokato, kuris tvarko sandorį, paslaugas sudaro 1250–1300 svarų.
  • ŽYMINĖ RINKLIAVA registruojant sutartį - 0,5% nuo turto vertės. Ši suma mokama kartu su advokato paslaugomis, nes būtent jis yra atsakingas už sutarties įregistravimą NT registre .
  • 5% PVM apmokestinamas perkant pirminėje rinkoje. PVM dažniausiai sumokamas gavus NT raktus. Kai kuriuose kompleksuose PVM mokamas likus 3 mėnesiams iki raktų gavimo, kai kuriuose – po metų nuo raktų gavimo. Kai kurie statytojai nereikalauja mokėti PVM prieš įgyjant nuosavybės teises, tai reiškia, kad kiekvienas atskiras NT kompleksas gali turėti savo sąlygas. PVM yra valstybinis mokestis, bet mokamas statytojo buhalterijoje.

  • Vienkartinis 6% nuosavybės teisės perleidimo mokestis, tačiau yra galimybė šį mokestį sumažinti iki 3%. Jei klientas vieną nuosavybės teisę išdavė su lengvatiniu 3% tarifu, tai parduodant šį objektą ir vėliau perkant kitą objektą nuosavybės teisės įregistravimas kitam objektui jau bus 6%. . Šiai dienai Vyriausybė yra priėmusi įstatymą, pagal kurį užsienietis turi teisę vienu metu gauti 3 nuosavybės teises, tačiau kartu yra padidintas mokestis iki 9% už antrą ir 10% už trečią įregistravimą.
  • Transformatoriaus mokestis – komunikacijų prijungimas prie projekto. Kiekvienas statytojas turi savo transformatoriaus mokesčio kainą, nes jis skaičiuojamas nuo bendros komunikacijų prijungimo prie projekto kainos ir butų skaičiaus. Suma gali svyruoti nuo 1000 iki 2250 svarų. Transformatoriaus mokestis dažniausiai mokamas kartu su PVM gavus raktus arba kai kuriuose kompleksuose likus 3 mėnesiams iki raktų gavimo arba po vienerių metų nuo raktų gavimo. Šis mokestis taip pat mokamas statytojo buhalterijoje.
Iš viso, perkant nekilnojamąjį turtą pirminėje rinkoje, Iš viso mokate 8,5% nuo kainos mokesčių, jei nuosavybės teisę perleidžiate savo vardu, arba 5,5%, jei nuosavybės teisės neišduodate savo vardu (tai prasminga perkant investicijai ir vėliau perparduodant).

Ir skirtingai nei statytojai, mes taip pat dirbame antrinėje rinkoje.

Perkant nekilnojamąjį turtą antrinėje rinkoje, PVM dažniausiai jau būna sumokėtas. Bet čia reikia būti itin atidiems, nes kai kurie statytojai PVM mokėjimo reikalauja ne gaudami raktus, o perleisdami nuosavybės teisę. Taigi, jei perkate nekilnojamąjį turtą antrinėje rinkoje, kurio savininkas nuosavybės teisės savo vardu neperdavė, tikėtina, kad PVM už šį nekilnojamąjį turtą antrinėje rinkoje nebuvo sumokėtas. Tokios situacijos yra retos, bet vis dėlto jos kartais buna. Būtent todėl, jei kur nors internete pamatysite labai pigų antrinį turtą, greičiausiai, be šios kainos, teks mokėti ir PVM (geriausiu atveju), blogiausiu atveju teks dar ir sumokėti “stopaj” – tai mokestis, kurį dažniausiai moka patys statytojai. Bet pigaus seno antrinio turto, į kurį nuosavybės teisė nebuvo perleista dešimtmečius, atveju statytojo įmonės gali nebelikti, todėl šį mokestį taip pat turės sumokėti pirkėjas, jei, žinoma, galima rasti ką nors iš neegzistuojančios įmonės, kuris dar turėjo teisę pasirašyti tokią sutartį.
Palikite atsiliepimo prašymą
O mūsų vadybininkas susisieks su jumis ir atsakys į visus jūsų klausimus
Jūsų vardas
Jūsų telefono numeris
Jūsų elektroninis paštas
Užduokite savo klausimą čia
NEKILNOJAMASIS TURTAS
PRENUMERUOKITE AKCIJAS